Η Αναντολού Εφές πήρε μία απίστευτη νίκη στην έδρα της Νταρουσάφακα (83-80) ανατρέποντας διαφορά 10 πόντων στα τελευταία δύο λεπτά με το απίθανο buzzer beater του Γουίλ Κλάιμπερν.

Ο Γουίλ Κλάιμπερν απάντησε στην κριτική που δέχτηκε από τον προπονητή του Εργκίν Αταμάν, με ένα buzzer beater. Η Αναντολού Εφές πήρε μία ανέλπιστη νίκη – σύμφωνα με την εξέλιξη του αγώνα – στην έδρα της Νταρουσάφακα (83-80) με το buzzer beater του Αμερικανού φόργουορντ.

Η Εφές κυνηγούσε στο σκορ σε όλο το ματς, έμεινε στο -10 στα τελευταία λεπτά και όμως κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο. Ο Κλάιμπερν τελείωσε το ματς με 25 πόντους, ο Μπομπουά πρόσθεσε 20, ενώ 16 πόντους είχε ο Εμ Μπαγιέ και 12 ο Ντάνστον.

Για την Νταρουσάφακα, ο Οσμάνι μέτρησε 31 πόντους και ο Οζντεμίρογλου είχε 18 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 24-13, 43-33, 62-57, 80-83