Ακόμη μία ήττα, την τέταρτη συνεχόμενη στο τουρκικό πρωτάθλημα και έκτη συνολικά, γνώρισε η Τόφας του Δημήτρη Πρίφτη.

Η ομάδα της Προύσας δεν κατάφερε ούτε στην έδρα της Μπουγιουκτσεκμέτσε, η οποία επιβλήθηκε με 94-81. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και πήραν από νωρίς το προβάδισμα, με την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται με 27-20 και τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην ανάπαυλα με 47-41.

Στο δεύτερο μέρος, το σύνολο του Πρίφτη προσπάθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν τα μεγάλα σουτ, παίζοντας, παράλληλα, καλή άμυνα και βρέθηκαν μπροστά με 75-61 στα τέλη του τρίτου δεκαλέπτου, με την τελευταία περίοδο να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα και τον σύλλογο της Κωνσταντινούπολης να παίρνει τη νίκη με 94-81.

Με αυτόν τον τρόπο, η Μπουγιουκτσεκμέτσε ανέβηκε στο 6-10 και στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τα δεκάλεπτα: 27-20, 47-41, 75-61, 94-81.