Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο απουσίαζε λόγω ενοχλήσεων στο γόνατο και οι Μπακς γνώρισαν συντριβή με 118-95 στο Μιλγουόκι από τους Γουίζαρντς.

Με το αριστερό μπήκαν οι Μπακς στο 2023, καθώς γνώρισαν βαριά ήττα με 118-95 στο Fiserv Forum του Μιλγουόκι από τους Γουίζαρντς με 118-95.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν αγωνίστηκε λόγω ενοχλήσεων στο αριστερό γόνατο, ενώ απουσίασαν επίσης ο ασθενής Τζρου Χόλιντεϊ και για όγδοο σερί ματς ο Κρις Μίντλετον με πρόβλημα στο γόνατο. Ο Ρουί Χατσιμούρα με 26 και ο Κρίσταπς Πορζίνγκις με 22 πόντους ξεχώρισαν από τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Μπόμπι Πόρτις είχε 19 πόντους και 10 ριμπάουντ για τα «ελάφια» που βρέθηκαν να χάνουν με 34-17 από την πρώτη περίοδο. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο έπαιξε για 4 λεπτά μετρώντας ένα άστοχο δίποντο και ένα λάθος.

Στη μάχη των πρωτοπόρων σε Δύση και Ανατολή, οι Νάγκετς επικράτησαν 123-111 των Σέλτικς, για πρώτη φορά μετά από έξι ήττες στις μεταξύ τους συναντήσεις. Ο Νίκολα Γιόκιτς ήταν ασταμάτητος, με 30 πόντους (10/13 σουτ), 12 ριμπάουντ και 12 ασίστ, αλλά εξαιρετικοί ήταν και οι Μπρους Μπράουν με 21, Μάικλ Πόρτερ με 19, Άαρον Γκόρντον με 18 και Μπόουνς Χάιλαντ με 17 πόντους. Ο Τζέιλεν Μπράουν με 30 και ο Τζέισον Τέιτουμ με 25 πόντους πάλεψαν περισσότερο από τους Σέλτικς. Ο αγώνας διακόπηκε για 35 λεπτά, με 6:43 να απομένουν και το Ντένβερ στο +18, καθώς ένα κάρφωμα του Ρόμπερτ Γουίλιαμς στράβωσε την μπασκέτα και χρειάστηκε ώρα για να επιδιορθωθεί η ζημιά.

Τέλος, τρίτη σερί νίκη πήραν οι Γκρίζλις, που επιβλήθηκαν 118-108 των Κινγκς. Ο Τζα Μοράντ έκανε μια ακόμη μεγάλη εμφάνιση με 35 πόντους, 8 ριμπάουντ και 5 ασίστ.