Ο Παναθηναϊκός υποδέχθηκε την Αρμάνι Μιλάνο για την 12η αγωνιστική της Ευρωλίγκας, με τους «πράσινους» να κάνουν τρομερή ανατροπή στέλνοντας το ματς στην παράταση και πήρε μια μεγάλη νίκη με 90-77.

Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε «μουδιασμένος» στο 1ο δεκάλεπτο έχοντας κακές επιθέσεις, ενώ στην άμυνα ξεκίνησε καλά, προς το τέλος του δεκαλέπτου χάλασε και δέχθηκε 22 πόντους, με τους «πράσινους» να σκοράρουν μόλις 13 πόντους. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Παναθηναϊκός βρήκε λύσεις επιθετικά κυρίως με προσωπικά καλάθια του Μπέικον, αλλά δεν μπόρεσε να περιορίσει τους Ιταλούς στην άμυνα. Στο 3ο δεκάλεπτο ο Παναθηναϊκός βρήκε απαντήσεις στην επίθεση των Ιταλών, ενώ επιθετικά οι κακές επιλογές δεν επέτρεψαν να μειώσει παραπάνω από τους 6 πόντους. Στο 4ο δεκάλεπτο οι «πράσινοι» κατέθεσαν ψυχή και πήγαν το ματς στην παράταση (72-72) με τον Μπέικον να χάνει το τελευταίο σουτ για να δώσει την νίκη στον Παναθηναϊκό. Στην παράταση ο Παναθηναϊκός έβγαλε πολύ καλές άμυνες βρήκε λ΄ύσεις στην επίθεση με τον Μπέικον αλλά και με τον Πάρις Λι να είναι παντού πήρε μια τεράστια νίκη με 90-77, που θα τον βοηθήσει στην δύσκολή συνέχεια της διοργανώσεις.

Για τον Παναθηναϊκό κορυφαίος ήταν ο Μπέικον με 31 πόντους και 7 ασίστ, αλλά και ο Πάρις Λι ο οποίος ήταν παντού και σκόραρε 22 πόντους και έδωσε 5 ασίστ.

Για την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισε ο Μίτρου Λονγκ με 16 πόντους και 4 ασίστ και ο Καμπαρότ με 15 πόντους και 4 ριμπάουντ.